Dzień Dziecka w PSS Ballymena

Dzień Dziecka w PSS Ballymena

2 czerwca 2012 r. w PSS Ballymena miał miejsce festyn integracyjny zorganizowany z okazji Dnia Dziecka przy Dniach Otwartych w naszej szkoły.

Tego dnia przedstawiliśmy, także nasz wkład i prace, jaką wykonaliśmy w związku z naszym udziałem w obchodach „Roku Janusza Korczaka”.

Obchody Dnia Dziecka rozpoczęliśmy od przedstawienia „Dorośli Dzieciom”. Na scenie w nieco bardziej humorystycznej adaptacji „Kopciuszka” stanęli nauczyciele i rodzice. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Ta forma przedstawienia była niemałą niespodzianką i świetną zabawą dla naszych podopiecznych i nie tylko dla nich. Tego dnia przybyło także spore grono naszych przyszłych uczniów, Polaków zamieszkujących Ballymenę oraz przedstawiciele lokalnej społeczności w tym członkowie Rady Miasta Ballymena.

Naszym zwyczajem stało się nagradzanie wyróżniających się uczniów podczas Dnia Otwartego. Tym razem nagrodziliśmy także rodziców, którzy mieli znaczący wkład w działalności szkoły. Natomiast słodkimi upominkami obdarowani zostali uczestnicy konkursu „ Ilustracja do książki Janusza Korczaka”. Ich prace można było podziwiać tego dnia.

Pogoda sprzyjała świętowaniu, toteż na boisku szkolnym stanął ogromny zamek dmuchany i stanowiska do malowania twarzy. Poza tym każdy mógł spróbować wspaniałych potraw z grilla. Przygotowany został także stół ze słodkościami i napojami.

W tle przygrywał zespół Albion, który zawsze towarzyszy organizowanym przez szkołę wydarzeniom. Tym razem w repertuar był w całości przygotowany dla dzieci, wiec jak to zwykle jest w PSS Ballymena, nie obyło się bez wspólnego śpiewania.

Na koniec dnia wszystkie dzieci otrzymały balony w biało- czerwonych barwach z logiem PSS Ballymena. Uśmiechy na twarzach dzieci i odgłosy wspaniałej zabawy były tego dnia bezcenne!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rok szkolny 2011/2012 i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.