Klub Malucha

W grupie przedszkolaków zawsze jest wesoło, rozpoznawanie znaków idzie nam wzorowo.
Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa na ulicach, a na zakończenie każdy zdobił przejście dla pieszych.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Poczytaj Nam
W naszym przedszkolu nie trzeba nikogo namawiać do słuchania czytanek, gdyż każdy maluch wie, że nowe zajęcia najlepiej rozpocząć od mądrej bajki, pełnej kolorowych postaci i niezwykłych przygód.

Kolorowa Tęcza
Dzisiaj pogoda zaskoczyła przedszkolaków wielobarwną tęczą. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o zjawisku rozszczepienia światła załamującego się i odbijającego się wewnątrz kropli wody. Chociaż same miały inną teorię na temat wielobarwnego łuku i próbowały udowodnić, że na końcu każdej tęczy czeka garnek pełen złota. A pod koniec zajęć dzieci za pomocą farb wykonały pracę plastyczną pod tytułem „tęczowa abstrakcja”.

Wielkanoc
Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim upamiętniającym zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa i z tej okazji wesoły wielkanocny zajączek odwiedził nasze przedszkole i opowiedział nam o tradycji i zwyczajach oraz symbolach związanych z tym świętem. Pod koniec zajęć dzieci chętnie wykonały kolorowe pisanki.

Wiosenne drzewa
W oczekiwaniu na prawdziwie wiosenne dni nasze pracowite krasnoludki wykonały piękne, kwieciste drzewa. Przedszkolaki wspólnie postanowiły ustawić kolorowe drzewka blisko okna, licząc, że przegonią one deszczowe chmury i w końcu będzie można bawić się na świeżym powietrzu bez parasola i kaloszy.

————————————————————————————————————————————

Walentynkowe Kupidynki
Walentynki to ważne święto dla maluchów. Gdyż nikt tak jak przedszkolaki nie zna się na okazywaniu miłości bliskim osobom. Dzieci chętnie rozmawiały na temat dnia św. Walentego, poznawały tradycje i symbole związane z tym świętem. Na koniec zajęć każdy uczeń w magiczny sposób zmienił się w skrzydlatego kupidynka i wykonał piękną kartkę walentynkową, dla tej jedynej wyjątkowej osoby.

Kochani, dziś okazja rzadka, mamy dzień Babci oraz Dziadka
Dzień babci i dziadka to jedno z najważniejszych świąt dla każdego przedszkolaka, w tym dniu dzieci przygotowały dla nich piękne bibułowe kwiatki-laurki. Poniżej zdjęcia naszych pracowitych pszczółek.

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki
Podczas zajęć maluchy rozmawiały na temat ulubionych potraw, smakołyków. Wspólnie podzieliliśmy je na te zdrowe i niezdrowe oraz opracowaliśmy wyjątkowo zdrowy jadłospis przedszkolaka. Na koniec zajęć każde dziecko wykonało plastelinowe jabłuszko pełne witamin.

Kolorowe choinki
Okres Bożego Narodzenia to czas szczególny, wie o tym każdy przedszkolak. Dlatego podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat świątecznej tradycji i symboliki, a także wykonały kolorowe choinki, które sprawiły, że od razu poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt.

Zima
Ku radości przedszkolaków za oknami biała zima. W tym roku maluchy mają okazję pobawić się na śniegu, pozjeżdżać na sankach, a nawet ulepić bałwana. Podczas zajęć dzieci odkrywały wszystkie uroki zimowego pejzażu, a także własnoręcznie wykonały śnieżne bałwanki z waty.

Andrzejki
Dawno temu w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał się dowiedzieć, co go spotka w najbliższym czasie sięgał po andrzejkowe wróżby. Ten zwyczaj przetrwał aż do naszych czasów i z tej okazji grupę przedszkolną odwiedziła słynna Wróżka Helena. Za pomocą magicznych kart i innych wróżb odkryła przed dziećmi tajemnice ich przyszłości. Jednak najwięcej zainteresowania wśród przedszkolaków wzbudziło lanie woskiem.

Za oknami jesień w pełnej krasie, ta piękna pora roku także zawitała na zajęcia grupy przedszkolnej. Dzieci chętnie dzieliły się spostrzeżeniami na temat jesieni, znakomicie dostrzegły zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie. Zwróciły uwagę na dominującą kolorystykę, wymieniły owoce i warzywa, jakie dojrzewają w tej porze roku. Z pomocą nauczyciela stworzyły kolorowe drzewko z pierwszymi sygnałami jesieni. Podczas zajęć plastycznych samodzielnie wykonały kompozycję z suszonych liści. A oto nasze jesienne prace.

Przedszkolaki chętnie słuchają bajek
Na każdych zajęciach dzieci zasiadają w kąciku czytania by wysłuchać ciekawych bajek z morałem. Z pomocą nauczyciela wzbogacają i rozszerzają swoje słownictwo, nauczycielki tłumaczą nowe zwroty, pojęcia, wspólnie z uczniami próbują odszukać i wyjaśnić proste morały opowiadanek. Maluchy śmiało i odważnie biorą udział w rozmowach i zawsze ochoczo zgłaszają się do odpowiedzi.

Uczymy się dobrych manier
Podczas zajęć dzieci uczyły się o dobrych manierach. Poznawały różnice między tym, co wypada, a co nie wypada. Z małą pomocą nauczyciela wymyślały własne zasady dobrego zachowania, które ku przestrodze innych chętnie przyklejały do tablicy. A każdy przedszkolak wie, że kluczem do sukcesu są właśnie dobre maniery.

Kolorowa zastawa
Za pomocą farb plakatowych maluchy stworzyły wspólną wyjątkową zastawę stołową. Kolorowe talerze oddawały indywidualny charakter każdego przedszkolaka.

Na koniec zajęć dzieci z uśmiechem prezentowały ukończone prace.

Poznajemy się wzajemnie!
Wakacje minęły szybko i rozpoczął się nowy rok szkolny. W grupie przedszkolnej pojawiły się dobrze znane nam twarzyczki, a także kilka nowych troszkę nieśmiałych, ale i na to mamy sposób. Nic nie pomaga przełamać pierwszych lodów tak jak zabawa w małych artystów. Farby na stole pędzle w ruch!

Nasze uśmiechnięte słoneczka!
Gdy za oknami jesień już coraz bliżej w grupie maluchów postanowiliśmy przypomnieć sobie nasze wakacyjne przygody. Przedszkolaki z rozmarzonymi oczami opowiadały o truskawkach u babci, zamkach z piasku budowanych na plaży i wycieczkach rowerowych z rodzicami. Po wesołych historiach wykonały papierowe słoneczka, które warto przyczepić nad łóżkiem by zachować na dłużej wakacyjne wspomnienia.

Nasza rodzina
Podczas zajęć starliśmy się wspólnie odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego rodzina jest tak ważna? Dzieci opowiadały o własnych rodzicach, rodzeństwie i dalszych krewnych. Razem z grupą stworzyliśmy kolorowe drzewo pełne kwiatów, określając relacje pomiędzy członkami rodziny. Poniżej fotorelacja z naszej burzy mózgów.

Gdy zamierzasz przejść przez ulicę.
Na chodniku przystań bokiem.
Popatrz w prawo bystrym okiem.
Skieruj w lewo wzrok sokoli.
Znów na prawo spójrz powoli.
Jezdnia wolna – więc swobodnie
mogą przez nią przejść przechodnie.

—————————-Wanda Chotomska

W naszej szkole najmłodsza grupa poznała podstawowe zasady ruchu drogowego oraz jak bezpiecznie przejść przez ulicę. Przepisy drogowe pomogły nam utrwalić wesołe wierszyki i piosenki. Na koniec zajęć dzieciaki wykonały piękne sygnalizatory świetlne. Teraz każdy maluch wie jak zachować się, gdy zamierza przejść przez ulicę. Poniżej nasi mali artyści podczas pracy i ich kolorowe prace.